Ilmar Raag tunnistas, et tema jaoks on oma filmidele treilerite tegemine väga keeruline ülesanne.
Režissöör Jaak Kilmi on teinud tutvustavaid lõike eelkõige filmiprojektidest, mis ei ole veel võttesse läinud ning mille ideed on vaja teistele esitleda. "Sa pead üsna kõvasti bluffima," avaldas Kilmi. On vaja eelkõige näidata, kui efektne ja emotsiooniderikas kogu film olema saab. Peaosatäitjale ta neid klippe enda sõnul ei näitaks.
Tänapäeval on filmireklaamide tegemisel kaks peamist suunda - ühed näitavad, kui hulluks võib olukord minna vahetult enne kulminatsiooni. Teine variant on, et lugu justkui ei olegi, proovitakse tekitada vaid puhast emotsiooni. Need on nii levinud võtted, et 80% treileritest on äravahetamiseni sarnased. "Tegemist on üsna tüütu žanriga," möönis Kilmi.
"Mõnikord tehakse treilerit nagu dokumentaalfilimi, et pannakse heliriba paika ja seejärel lapitakse sinna pilte peale enam-vähem ükskõik kuidas," kommenteeris Raag.
Filmitegijal on ka võimalus luua žanr enda filmi jaoks uuesti ja läheneda klipile hoopis teisest suunast. Nii on tehtud näiteks Veiko Õunpuu filmi "Free Range" treileri puhul - üks aeglane võte viib filmi meeleoluga kaasa.
↧