"Inimestele võib-olla tõepoolest, kui ei juhtu midagi, siis tundubki, et kõik on väga päikeseline ja samasugune," tõdes välisministeeriumi asekantsler Lauri Bambus. Siiski nentis ta, et ohtlikku poliitilist olukorda ei pruugigi nii tunda olla, kuid see on oluline tegur.
Bambuse sõnul on välisministeeriumil reisifirmadega siiani väga hea koostöö ning infovahetus käib. Ta tõdes ka, et välisministeerium ei saa kellelegi reisimist keelata, saab anda vaid hoiatusi. Reisifirmad, mis pakuvad varianti reisida ohtlikesse riikidesse omapäi, võtavad vastutuse endalt, aga õnnetuse korral siis keegi justkui ei vastutagi.
Tiit Pruuli tõi välja, et Soome ja paljude teiste riikide välisministeeriumid ei ole andnud soovitust mitte reisida Hurghadasse. Ta ütles, et mujal diferentseeritakse ebasoovitavaid kohti rohkem. Hoiduda soovitatakse näiteks Siinai poolsaart, kui mitte tervet Egiptust. "Lasin endale ette umbes kümne riigi välisministeeriumite soovitused ja Egiptuse osas, ma pean tunnistama, nii ranget hoiakut kui Eesti välisministeeriumil, ma ei leidnud ühtegi teisel," rääkis Pruuli.
↧